عنوان

تحویل 2250 واحد مسکن بازسازی شده از سیل با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور

متن

با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور کلید ۲۲۵۰ مسکن بازسازی‌شده پس از سیل امسال به خسارت دیدگان خراسانی تحویل داده شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر به استان خراسان رضوی در جمع مردم روستای سیف‌آباد، از توابع شهرستان بردسکن، علاوه بر افتتاح ۲۲۵۰ واحد مسکونی بازسازی‌شده پس از سیل امسال، نهصد و چهلمین طرح هادی روستایی استان، آسفالت شبکه معابر ۲۹۰ روستا، اهدای 3000 جلد سند املاک روستایی در استان، و کلنگ احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در روستاها و حاشیه شهر مشهد را به صورت نمادین به زمین زد.

محمدباقر نوبخت در این مراسم‌ که علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان استانی او را همراهی می‌کردند، وعده داد ‌این واحدهای مسکونی تا دی‌ماه سال آینده به بهره‌‌برداری برسند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این مراسم گفت: با توافقی که با استاندار خراسان رضوی داشتیم، قرار شد ‌از ‌۱۰ هزار واحد مسکونی‌ای که تا سال آینده برای محرومان استان ساخته خواهد شد 8000 واحد در روستاها و ۲000 واحد در حاشیه شهر مشهد احداث شود. نوبخت با بیان اینکه سیل امسال علاوه بر خساراتی که زد منافعی از جمله بهتر شدن وضعیت سفره‌های آب زیر‌‌زمینی ‌به همراه داشت‌ ادامه داد: پس از اینکه در ابتدای سال و طی چند هفته، سیل خسارتی ۳۸ هزار میلیارد تومانی به منازل مردم، زیر‌ساخت‌ها و زمین‌های کشاورزی وارد آورد، دولت با همراهی دیگر نهادها از جمله بنیاد مسکن وارد عمل شد و امروز در راستای این اقدامات، ۲۲۵۰ واحد بازسازی‌شده پس از سیل امسال در خراسان رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه دولت برای جبران خسارات ناشی از سیل علاوه بر پرداخت کمک‌های بلاعوض، وام‌هایی با سود کم ‌در اختیار مردم قرار داده است، افزود: علاوه بر این، از ابتدای سال تاکنون ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای فعالیت‌های عمرانی نظیر آزاد‌راه‌ها، راه‌آهن و دیگر فعالیت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه در سیل ابتدای سال علاوه بر پنج شش استانی که خسارات شدید دیدند‌، چندین و چند استان دیگر همچون خراسان‌رضوی هم درگیر موضوع ‌شدند، اظهار کرد: خوشبختانه پس از توافقاتی که صورت گرفت، موضوع رسیدگی به مناطق سیل‌‌زده استان هم در دستور کار قرار گرفت و شاهد بهره‌برداری از ۲۲۵۰ واحد بازسازی‌شده هستیم. علیرضا تابش افزود: امیدواریم مابقی واحدها تا ۳000 واحد هم تا پایان سال ‌بازسازی شوند. وی با بیان اینکه بازسازی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده حاصل ‌اقدامی جمعی است‌ ادامه داد: خوشبختانه دولت در این زمینه ورود خوبی داشت. اختصاص ۴۹۰۰ میلیارد تومان به این مسئله‌ای کار ساده‌ای نیست. همچنین اختصاص صددرصدی ۱۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض نقش بسزایی در سرعت‌‌بخشی به کارها داشت. تابش تأکید کرد: امیدوار‌یم‌ بنیاد مسکن سهم عمده‌ای از ۱۵ هزار واحدی را که بازسازی آن‌ها با این‌ بنیاد است تا پایان سال به سرانجام برساند.

همچنین نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کنار مردم بودن نیاز امروز جامعه است، ابراز خرسندی کرد: دولت تدبیر و امید در این 2 دوره‌ای که در رأس امور اجرایی است، توجه ویژه‌ای به روستاها داشته است. بهروز بنیادی با بیان اینکه امروز در بسیاری از روستاها امکانات مناسب رفاهی مانند گاز، آب، اینترنت و دیگر موارد فراهم است‌ ادامه داد: یکی از مهم‌ترین نیازهای امروز روستاییان‌ ثروت‌آفرینی است. خوشبختانه در این زمینه نیز با برنامه‌ای که استاندار خراسان رضوی درباره معین‌های اقتصادی تدارک دیده است اقدامات خوبی در حال انجام است. سید رضا موسوی‌‌‌نیا، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی، هم با اشاره به اقدامات انجام‌شده در روستاها از سوی این مجموعه گفت: ۴۸۶ هزار واحد روستایی در استان وجود دارد. تاکنون ۱۴۶ هزار واحد بازسازی شده است اما همچنان ۳۴۰ هزار واحد کم‌دوام و بی‌دوام باقی می‌ماند.

در ادامه محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی با حضور کوتاه در روستای چاه تلخ شهرستان سبزوار، عملیات اجرایی ساخت 8 هزار واحد مسکن محرومین روستایی در سطح استان در روستای چاه تلخ آغاز شد. همچنین نهصد و چهلمین طرح هادی روستایی در سطح استان خراسان رضوی نیز به بهره‌برداری رسید.​


تصویر

https://rkh.bonyadmaskan.ir/NewsPic/6e686f6b-9452-4911-8ab5-1129a9a18590.jpg, https://rkh.bonyadmaskan.ir/NewsPic/6e686f6b-9452-4911-8ab5-1129a9a18590.jpg

تاریخ خبر

1398/10/07