عنوان

دیدار مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی با فرماندار شهرستان زاوه

متن

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی با فرماندار شهرستان زاوه ضمن دیدار به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، فرماندار شهرستان زاوه ضمن ابراز امیدواری از حضور بنیاد مسکن به عنوان منشاء خیر و برکت بیشتر برای شهرستان افزود: امیدوارم با تعامل و همراهی فیما بین شاهد تحقق اهداف مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان زاوه باشیم و بتوانیم خدمات اساسی را برای مردم شهرستان زاوه ارائه دهیم.

در این دیدار فرماندار شهرستان زاوه اظهار داشت: خدمات بسیار ارزنده بنیاد مسکن در روستاهای کشور باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ، تثبیت جمعیت در روستاها و ساماندهی و رفع مشکلات روستائیان شده است. همچنین باید بر بازنگری طرح هادی در روستاها و نظارت بیشتر به منظور جلوگیری از تفکیک زمین های کشاورزی به منظور ساخت و سازهای غیر مجاز بخصوص در روستاهای مجاور شهرها صورت بگیرد.

همچنین سید رضا موسوی نیا، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی نیز در این دیدار بیان داشت: امروزه یکی از راهبردهای موثر در توسعه همه‌جانبه پایدار نواحی روستایی، استفاده از مشارکت و توانمندی‌های دهیاران و روستائیان برای عمران و توسعه مناطق روستایی در همه ابعاد بوده و می طلبد با برنامه‌ریزی صحیح و همکاری دهیاری‌ها، میتوان روند توسعه روستاها را در سطح استان سرعت بخشید.

وی در خصوص افزایش جذب سهمیه مسکن روستایی تصریح کرد: دهیاران باید با تعامل و همکاری با اعضای شورای روستا، ریش سفیدان و جامعه روستایی را با استفاده از قابلیت‌های طبیعی و امکانات آب و خاک در چارچوب اهداف و ابعاد توسعه پایدار حرکت کرده و در این زمینه اطلاع رسانی نمایند.

همچنين در این نشست موضوع صدور پروانه هاي ساختماني روستاهاي شهرستان،ارائه تسهيلات مسكن براي خانواده هاي بيش از دو معلول و موضوع آزاد سازي اراضي و اماكن در مسير اجراي طرح هادي روستاها بررسي شد.​


تصویر

https://rkh.bonyadmaskan.ir/NewsPic/%D8%B2%D8%A7%D9%88%D9%87.JPG

تاریخ خبر

1398/07/08