عنوان

برگزاری جلسه بررسی فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمين رضايي

متن

با حضور حجت الاسلام والمسلمين رضايي قائم مقام نماينده ولي فقيه در بنياد مسکن انقلاب اسلامي ، حجت الاسلام و المسلمين رضوی حیدری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی و حجه الاسلام والمسلمین سلطانی قائم مقام مسئول دفتر نمایندگی به همراه سید رضا موسوی نیا مدير کل و معاونین بنياد مسکن استان خراسان رضوی جلسه بررسی و پایش فعالیت های کلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمين رضايي در این جلسه گفت: وضعیت مسکن شهری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در سطح کشور بسیار خوب است و جای تشکر دارد، سعی کنید در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر نیز مسکن ساخته شود، همچنین در شهر مشهد همواره به فکر تهیه زمین باشید تا در آینده بتوان از آن بهره برداری موثر انجام داد، همچنین در اطراف مشهد باید مکانی برای همکارانی که از بنیادهای سراسر کشور می آیند به منظور استراحت و تفریح تدارک دیده شود.

قائم مقام نماينده ولي فقيه در بنياد مسکن انقلاب اسلامي تصریح کرد: همکاران بنیادی همواره درگیر کار و فعالیت هستند این نیاز محسوس می باشد که فرزندان آنها توسط دفتر فرهنگی تحت آموزش و اردوهای تفریحی قرار بگیرند که در این حوزه شکر خدا اعتبارات خوبی پیش بینی شده و نگرش مثبتی به آن وجود دارد.

وی افزود: از همه همکاران بنیادی تقاضا دارم که بنیاد خراسان رضوی را همواره در رتبه اول نگه دارند چرا که خراسان رضوی به برکت آقا علی ابن موسی الرضا(ع) باید همیشه برتر باشد، نمی توان پذیرفت که خراسان رضوی از میانگین کشوری پایین تر باشد و هموراه باید بدرخشد.

در ادامه مهندس موسوی نیا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: از سال گذشته تا کنون در چند جبهه ستاد بازسازی را مدیریت می کردیم، اولین آن شهر سرپل ذهاب در غرب کشور بود که به عنوان اولین ستاد پس از اتمام کار آن را به استان مربوطه تحویل دادیم که رضایت مسئولین را نیز در پی داشت. در قسمت جنوب شرقی کشور در شهر چابهار احداث 3 هزار واحد در حاشیه شهر را در دست انجام داریم و از برنامه زمان بندی شده جلوتر هستیم همچنین بازگشایی معابر، جدول و خیابان سازی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در جبهه شمالی در شهرستان گنبد نیز یک هزار واد احداثی و 3 هزار واحد تعمیری را در دست انجام داریم که امیدواریم تا پایان سال جاری به اتمام برسد و مردم خسارت دیده از سیل در خانه های ایمن هر چه زودتر سکنی گزینند، همچنین در قالب طرح اقدام ملی تعداد 2500 واحد مسکونی در شهر مشهد و 10 هزار واحد در قالب پروژه های مختلف در دست اجرا داریم که به حول و قوه الهی امیدواریم با اتمام به موقع آنها نزد مردم سربلند باشیم.

موسوی نیا ادامه داد: در قسمت وام مسکن روستایی در سال گذشته تعداد 15 هزار و 500 واحد سهمیه روستایی جذب و استفاده شد و قول ارائه 2 هزار واحد دیگر نیز داده شده است همچنین 2 هزار واحد از حساب صد حضرت امام (ره) به مبلغ 8 میلیون تومان هزینه شده است. در حوزه جذب قیر بیش از 76 میلیارد جذب شده که به عنوان بالاترین استان در کشور از آن یاد می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: 994 خانواده دو معلول در سطح استان داشتهایم که 479 خانواده در روستا و 515 خانواده در شهر ها زندگی می کردند که حداقل هفت سال زمان می برد تا مسکن مناسب برای این تعداد از افراد فراهم کنیم ولی در یک برنامه سه ساله همه آنها را خانه دار کردیم.

وی افزود: پروژه مسکونی در شهر جدید بینالود با 216 واحد را در حال احداث داریم که با پیشرفت 81 درصدی  رو به رو است و تمام واحدهای نیز هم اکنون دارای متقاضی هستند و 115 نفر نیز به صورت رزرو ثبت نام نموده اند، هر متقاضی رای این پروژه حداقل باید 30 میلیون تومان آورده داشته باشد و 5 میلیون تومان نیز از حساب 100 امام کمک خواهد شد.​


تصویر

https://rkh.bonyadmaskan.ir/NewsPic/%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%AD%D8%A7%D8%AC%20%D8%A7%D9%82%D8%A7%20%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C.JPG

تاریخ خبر

1398/07/08