عنوان

صدور پایان کار 90 درصد واحدهای زلزله زده استان در کمتر از 8 ماه

متن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با اشاره به گذشت حدود هشت ماه از وقوع زلزله در شهرستان فریمان گفت: با تلاش های صورت گرفته و بسیج همه امکانات، پایان کار سفت کاری 90 درصد واحدهای زلزله زده فریمان صادر شده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، سید رضا موسوی نیا ضمن بازدید از روزنامه خراسان با سردبیر روزنامه دیدار و گفت و گو کرد، وی در این دیدار  به بیان آخرین آمار عملکرد ساخت واحدهای زلزله زده فروردین ماه امسال در شهرستان فریمان پرداخت و گفت : از 1738 واحد نیازمند به بازسازی در شهرستان‌های فریمان، مشهد، سرخس و تربت جام، اکنون سقف و دیوار زنی های همه واحدها به طور کامل انجام شده است و 1547 واحد نیز با تکمیل باقی مانده فرایند احداث و دریافت تاییدیه های فنی پایان کار  سفت کاری خود را دریافت کرده اند. براین اساس پیشرفت فیزیکی تمام این پروژه ها در مجموع 98 درصد بوده است.
موسوی نیا با بیان این که نمی توان تمام افراد را مجبور به احداث منازلشان کرد، تکمیل صد درصدی بازسازی منازل آسیب دیده را نیازمند صرف زمان و همکاری روستاییان زلزله زده دانست و افزود: در این بین، تعدادی روستاهای چند خانواری وجود دارد که ساکنان آن ها به صورت فصلی در روستاها اقامت دارند و اکنون روستا خالی از سکنه است و ما باید منتظر فصل بهار باشیم تا آن ها به روستا بازگردند و کار بازسازی را انجام دهند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: تمام این واحدهای ساخته شده به مدت 10 سال با پرداخت 80 هزار تومان، مشمول بیمه حوادث هستند که در خصوص مسکن روستایی کاری نوین است و برای اولین بار انجام شده است. وی همچنین با اشاره به کمک های مقام معظم رهبری و امام جمعه مشهد به حادثه دیدگان این واقعه به تشریح روند رساندن این کمک ها به دست جامعه هدف آن پرداخت. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همچنین درباره اجرای طرح هادی در روستاهای استان نیز گفت: حدود 83 روستا در این طرح مطرح شد و از این تعداد 48 روستا را اکنون در دستور کار قرار داده ایم و 30 میلیارد برای اجرای طرح های هادی در این روستاها تخصیص داده شده است. با این اعتبار اجرای طرح هادی در 10 روستا به مراحل پایانی خود رسیده است و اگر شرایط جوی اجازه دهد، هر هفته طرح هادی چند روستا را به اتمام می رسانیم. موسوی نیا با بیان این که در سال های ابتدایی انقلاب، روند تبلیغات بنیاد مسکن به دلایلی متوقف شد، از تداوم این توقف تا کنون گلایه  و ابراز امیدواری کرد روند ارتباط این ارگان با رسانه ها و مردم تقویت شود.

تصویر

https://rkh.bonyadmaskan.ir/PictureGallery/مدیرکل%20بنیاد%20مسکن%20خراسان%20رضوی%20در%20تحریریه%20روزنامه%20خراسان.jpg,

تاریخ خبر

1396/09/18