عنوان

افتتاح طرح هادی روستاهای منتخب شهرستان قوچان با حضور استاندار خراسان رضوی

متن

طرح هادی روستاهای فرخان علیا، قاسم آباد، چنبر غربال و هی هی به مرکزیت و محوریت روستای چنبر غربال همزمان با هفته دولت با حضور استاندار و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی و تنی چند از مسئولین شهری و استانی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: از مجموع روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان قوچان تا کنون در 46 روستای شهرستان عملیات اجرای طرح هادی انجام یا در دست اقدام می باشد که شاخص اجرای طرح در شهرستان تا کنون 30 درصد می باشد.
سید رضا موسوی نیا اضافه کرد: در سال 1396 اجرای طرح هادی در 24 روستای شهرستان از مجل اعتبارات استانی و ملی با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال در دست اجرا بوده که عملیات اجرایی در 4 روستای قاسم آباد، فرخان علیا، چنبر غربال و کلاته میرزا محمد علی اتمام یافته و عملیات اجرایی در روستاهای دیگر در دست اقدام می باشد.
وی افزود: با تلاش های صورت گرفته طی سال 96 در مجموع 40 هزار متر مربع عملیات اجرای آسفالت در تعداد 5 روستا به اتمام رسیده است و حدود 95 هزار متر مربع در دستور کار قرار داشته و به تدریج انجام خواهد گرفت.
موسوی نیا خاطرنشان کرد: برای طرح هادی روستای چنبر غربال اعتباری حدودی 525 میلیون تومان، روستای فرخان علیا 574 میلیون تومان، روستای قاسم آباد 885 میلیون تومان و روستای هی هی بالغ بر 380 میلیون تومان هزینه شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: همچنین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی طرح هادی روستاهای دیزاوند، حسن آباد، نوروزی، گوجه و شاهرگ صورت گرفته است که طول متوسط مسیر اجرا در 5 روستا 6 هزار متر طول دارد که در صورت تخصیص به موقع اعتبارات مدت اجرای طرح 2 سال می باشد ضمن اینکه تمام اعتبار مورد نیاز برای این روستاها 3 میلیارد و 500 میلیون تومان است
وی افزود: عملیات اجرایی در طرح هادی شامل آوارد برداری و تعریض معابر، اجرای زیرسازی و آسفالت، اجرای ابنیه فنی،‌هدایت آبهای سطحی، اجرای جدول و کانیو و وکانال، فضا سازی، پیاده رو سازی، جا به جایی شبکه آب،‌ برق، مخابرات و گاز می باشد.

تصویر

تاریخ خبر

1396/06/07