عنوان

تجهیز بنیاد مسکن خراسان رضوی به نیروگاه خورشیدی 10 کیلو واتی

متن

کارشناس تأسیسات الکتریکی مسکن شهری بنیاد مسکن خراسان رضوی گفت: این نهاد انقلابی به منظور استفاده از انرژی پاک، اقدام به نصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 10 کیلو واتی در محل ساختمان مرکزی استان کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، مهدی دهباشیان در این خصوص اضافه کرد:      پیرو هماهنگی انجام شده میان دفتر فنی استانداری و معاون امور عمرانی استانداری در خصوص استفاده از ظرفیت بند 69 قانون بودجه کل کشور و پیگیری شرکت برق منطقه‌ای خراسان و اختصاص یارانه توسعه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر به دستگاه‌های اجرایی استان، تفاهم نامه‌ای بین شرکت برق منطقه‌ای خراسان و شرکت توانیر مبادله شد که بر اساس این تفاهم نامه به ازای هر کیلووات برق مبلغ 55 میلیون ریال ( حدود 65% کل هزینه ) توسط شرکت برق منطقه‌ای پرداخت و هر یک از دستگاه‌های منتخب موظف شدند سهم خود را ( حدود 35% کل هزینه ) بر اساس ظرفیت تعیین شده پرداخت نمایند، بر این اساس ظرفیت ابلاغی به بنیاد مسکن خراسان رضوی 10 کیلووات اعلام گردید.
وی تصریح کرد: کل هزینه نصب نیروگاه اعتباری بالغ بر 892 میلیون ریال بوده است که سهم یارانه دولت از آن 550 میلیون ریال شده و سهم دستگاه اجرایی نیز بالغ بر 342 میلیون ریال برآورد گردیده است.
دهباشیان افزود: این نیروگاه شامل 50 عدد پنل خورشیدی 200 وات و دو عدد اینورتر 5 کیلووات می‌باشد و برق تولیدی را مستقیماً به شبکه تزریق می‌کند و در شب تولید ندارد.
وی ادامه داد: باتوجه به مصوبه اخیر شرکت توزیع نیروی برق مشهد هر یک از دستگاه‌های اجرایی می‌بایست به میزان 10 درصد از قدرت منصوبه را خود تولید کنند در همین راستا یک نیروگاه خورشیدی 15 کیلوواتی در مجاورت این نیروگاه و به صورت سازه مرتفع و چند ردیفه نصب خواهد شد و ظرفیت کل نیروگاه خورشیدی به 25 کیلو وات خواهد رسید.
شایان ذکر است که قدرت کنتور برق اداره 100 کیلووات می‌باشد، همچنین مقرر شده است در شعب بنیاد مسکن در شهرستان‌های نیشابور، تربت حیدریه و گناباد نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت 10 کیلووات نصب گردد.    

تصویر

تاریخ خبر

1396/06/12