عنوان

بخشدار بخش رضویه شهرستان مشهد: امید است تا پایان مهرماه مردم مناطق زلزله‌زده از شرایط چادرنشینی خارج شوند

متن

بخشدار بخش رضویه شهرستان مشهد با بیان اینکه خوشبختانه خساراتی که به این بخش وارد شد، منجر به فوت و جراحات جدی نبود و با این وجود با زلزله‌ای که رخ داد باعث شد که مسکن‌های خوب و با دوامی ساخته شوند، گفت: اگر مردم نیز خودشان همت و تلاش کنند و بتوانند همکاری لازم را با عوامل بازسازی داشته باشند، امید است که تا پایان مهرماه سال جاری افراد در خانه‌های خود زندگی کنند و از شرایط چادرنشینی نیز خارج شوند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهدی زارعی کلات در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده در روستاهای بخش رضویه از جمله «کلاته حاج علی»، «صالح خانی»، «برج موری»، «کوه سفید»، «کلاته قدم» و «درخت بید» صورت گرفت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شانزدهم فرودین ماه سال جاری که زلزله‌ای به بزرگی 6 ریشتر در سفیدسنگ رخ داد، 13 روستا در بخش رضویه را تحت تاثیر قرار گرفت.
وی ادامه داد: در واقع بر اثر این حادثه از 30 درصد تا 100 درصد تخریب‌هایی را داشته‌ایم. روستای کوه سفید جزء همان روستاهایی بود که تخریب بسیار جدی به آن وارد شد، به گونه‌ای که تصمیم گرفتیم همه آن منطقه را حفظ کنیم اما خانه‌های روستا را به فضای رو به روی آن انتقال دهیم و به شکل جدیدتری بسازیم.
بخشدار بخش رضویه مشهد با اشاره به امکاناتی از جمله آبرسانی در این مناطق، تاکید کرد: در واقع این عوامل در تعهدات بنیاد مسکن و متولیان این موضوع قرار دارد چرا که این در حالی است که کلیه شبکه‌های آبرسانی تعویض خواهد شد، همه معابر روستایی ساخته می‌شود و همچنین در بحث برق و زیرساخت‌هایی که از قبل وجود داشته است همه این عوامل بازسازی خواهند شد.
 

تصویر

تاریخ خبر

1396/06/20