عنوان

فرماندار مشهد: شاهد پیشرفت چشمگیری در بازسازی مناطق زلزله‌زده هستیم

متن

فرماندار مشهد گفت: شاهد پیشرفت چشمگیری در باز سازی مناطق زلزله‌زده بخش رضویه هستیم.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، محمد رحیم نوروزیان در حاشیه بازدید از روستاهای بخش رضویه از جمله «کلاته حاج علی»، «صالح خانی»، «برج موری»، «کوه سفید»، «کلاته قدم» و «درخت بید» صورت گرفت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه طی بازدیدی که امروز انجام شد، شاهد پیشرفت چشمگیری در این مناطق هستیم، چرا که حدود 75 درصد به طور متوسطه پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اغلب این روستاها اقداماتی از جمله اسکلت‌بندی خانه‌ها انجام شده و زمانی که این کارها انجام شود می‌توان پیشرفت کرد، اما زمانی که کارهای اسکلت بندی انجام نشود متاسفانه با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد اما در این منطقه اینگونه مشکلات وجود ندارد.
فرماندار مشهد ادامه داد: اما با این وجود، سقف‌ همه خانه‌ها تعمیر شده است و کمتر خانه‌ای را شاهد بودیم که اسکلت بندی نشده باشد و با برآوردی که انجام دادیم، امیدواریم که سقف همه خانه‌ها تا اواخر مهرماه سال جاری شکل گیرد تا گرمای کافی داخل خانه‌ها باشد و روند تکمیل خانه‌ها به اتمام برسد.
نوروزیان عنوان کرد: در واقع اکثر مردم این روستا از پیمانکارهایی که بنیاد مسکن به آن‌ها معرفی کرده بود استفاده نکردند و تمایل داشتند که خودشان پیمانکار بیاورند که با این وجود باز هم آن‌ها با مشکلاتی رو‌به‌رو و ناچار شدند که آن‌ها را تغییر دهند و این موضوع نیز به کندی روند این موضوع کمک کرد.
 
فرماندار مشهد اضافه کرد: همچنین در خصوص محل نگه داری دام‌های این مناطق نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و با توجه به اینکه براساس نقشه‌ای که بنیاد مسکن به آن‌ها می‌دهد، به این موضوع نظارت دارد تا اینگونه مکان‌های ایمن و خوبی را ایجاد کنند و هیچ نگرانی نیز در مورد دام‌های خود که اساس زندگی آن‌ها است نداشته باشند.
وی تاکید کرد: امیدوارم که در روزهای آینده هم بازدید مجددی خواهیم داشت تا روند بازسازی این گونه فعالیت‌ها را بررسی و به آن‌ها رسیدگی کنیم.
فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: البته این زلزله شاید خسارات زیادی را به این مناطق وارد کرد و مردم سختی‌های زیادی را متحمل شدند اما با این وجود باید کمک کرد تا خانه‌ها و مدارسی که قبلا وضعیت مناسبی نداشتند بازسازی شوند و از وضعیت بهتری برخوردار شوند.
نوروزیان خاطرنشان کرد: در واقع برای هر واحد 25 میلیون تومان وام داده می‌شود که پنج میلیون تومان این مبلغ بلا‌عوض بوده و 20 میلیون تومان دیگر نیز قرض‌الحسنه است به آن‌ها داده می‌شود که علاوه بر این برای هر نفر تعداد 400 واحد دامی به مبلغ 10 میلیون تومان به هریک برای ساخت محل مناسب واحد دامی آن‌ها داده می‌شود که این موضوع هم با تسهیلات ارزان قیمت و مشارکت خود آن ها ساخته می‌شود.

تصویر

تاریخ خبر

1396/06/20