عنوان

گزارش زندگی پیرزن سیل زده در قبرستان صحت ندارد/ آمادگی کامل ارائه وام بازسازی به حادثه دیدگان را داریم

متن

انتشار کلیپی در فضای مجازی، با موضوع زندگی یک پیرزن در روستای ژرف کلات در محل قبرستان سبب آزرده خاطر شدن اذهان عمومی گردیده که از سوی یکی از سایت های خبری منتشر گردیده ولی با بررسی های به عمل آمده صحت این موضوع تایید نشده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، دراین کلیپ پیرزن خود را درمانده و بی سرپناه به علت سیل اخیر شهر کلات تلقی می کند و اعلام می دارد که در این حادثه منزل مسکونی و طویله دام های او به کلی خراب شده است و وسایل زندگی اش را سیل نیز با خود برده و اکنون با دو فرزند در یک چادر زندگی می کنند که بخشی از این صحبت ها درست می باشد.
اما نکته قابل تامل این کلیپ آنجاست که در متن کناری آن به زندگی این پیرزن در قبرستان این روستا اشاره دارد که با پیگیری ها و بررسی های به عمل آمده مشخص شد محل استقرار چادر این پیرزن روستایی تا قبرستان حدود 600 متر فاصله دارد و هم اکنون در منزل همسایه خود سکنی گزیده است و شورای اسلامی روستا با کمک فرمانداری، سژاه و مردم روستاهای منطقه به کمک همه آسیب دیدگان شتافته اند.
از همین رو و در روزهای ابتدایی خدمت رسانی به سیل زدگان، بنیاد مسکن اقدام به کاهش زمان رسیدگی اداری به پرونده های سیل و زلزله در این روستا همانند دیگر مناطق حادثه دیده می کند و به صورت ویژه نیز شخص مورد نظر در این کلیپ را جهت دریافت تسهیلات بازسازی منزل مسکونی به بنیاد مسکن شهرستان راهنمایی می کند که طبعا پرونده ای برای ایشان تشکیل شده و در حال پیگیری می باشد.
وی در پایان اضافه کرد: با این حال بازهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با روی گشاده، حسب رسالتی که دارد از تمام حادثه دیدگان سیل و زلزله دعوت به عمل می آورد تا هر چه زودتر اقدام به تشکیل پرونده به منظور اخذ تسهیلات بازسازی منازل خود کرده تا مسکنی مقاوم و ایمن داشته باشند.

تصویر

تاریخ خبر

1396/06/05