عنوان

83 روستای زلزله زده خراسان رضوی تحت پوشش خدمات بنیادمسکن انقلاب اسلامی

متن

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی از تحت پوشش قرارگرفتن 83 روستای زلزله زده این استان به منظور بازسازی مسکن روستایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن خراسان رضوی، سید رضا موسوی نیا با بیان این مطلب افزود: از اواخر فروردین ماه سال جاری که زلزله ای بزرگ این استان را لرزاند و سبب ایجاد خساراتی به روستاها شد؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حسب وظایف و رسالتی که دارد سریعا وارد عمل شد و در مرحله اول اقدام به آمارگیری از واحدهای تخریب شده و نیازمند کمک کرد.
وی تصریح کرد: در این مدت 83 روستای استان که در زلزله دچار خساراتی شده بود مورد شناسایی قرار گرفت، به همین منظور تعداد 1900 متقاضی دریافت وام بازسازی را برای تشکیل پرونده به بنیادمسکن شهرستان ها هدایت کردیم تا روند اداری آنها هر چه زودتر طی شود که به سبب آن 1900 فقره صدور پروانه ارائه گردید و در پی این فرآیند تعداد 1884 پرونده تکمیل شده جهت اخذ تسهیلات بازسازی به بانک معرفی شده است.
موسوی نیا اضافه کرد: از تعداد پرونده معرفی شده به بانک 1663 متقاضی توانسته اند روال دریافت وام بانکی را طی کنند و اقدام به دریافت تسهیلات بازسازی کنند تا مقاوم سازی و بهسازی منازل روستایی خود را آغاز نمایند.
وی افزود: همچنین تا نیمه مرداد ماه تعداد 1169 مورد آوار برداری، 1701 پی کنی، 1327 بتن ریزی و 627 واحد نصب اسکلت در روستاهای شهرستان های فریمان، مشهد، سرخس و تربت جام صورت گرفته است.
لازم به ذکر است، سقف مبلغ تسهیلات جهت بازسازی هر واحد مسکونی 20 میلیون تومان می باشد و 5 میلیون تومان نیز به عنوان کمک بلاعوض تخصیص داده شده و هزینه نظارت آن نیز به صورت رایگان صورت می گیرد.
  
 

تصویر

http://۲۰۱۷۰۸۰۸_۱۱۳۷۴۰, روستا

تاریخ خبر

1396/05/14