عنوان

فرماندار تربت‌جام: در بازسازی واحدهای زلزله زده مردم را پیمانکار واحدهای خود قرار دادیم

متن

فرماندار تربت‌جام گفت: در بازسازی واحدهای زلزله زده مردم را پیمانکار واحدهایشان قرار دادیم
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، علی رستمی در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان رضوی که در بنیاد مسکن شهرستان تربت‌جام برگزار شد با بیان این مطلب اظهار کرد: باتوجه به این که در حوادث مشابه کشور پس از بازسازی‌ها برخی اتهامات و شایعات به عوامل وارد می‌شد همانند این که پول ها به طور صحیح هزینه نشده است، برای بازسازی واحد های زلزله زده اخیر مردم را پیمانکار واحدها قرار دادیم و نتیجه بسیار مثبتی .داشته است
وی ادامه داد: مردم با وسواس واحدهای خود را می سازند و در ساخت واحدها همکاری می‌کنند و پیمانکاری به مردم واگذار شد، علی رغم این که امکان پذیر بود تا از پیمانکارهای گروهی بنیاد مسکن استفاده شود.
رستمی عنوان کرد: اگر واحدهای روستایی بیمه باشند دیگر نیازی نیست پس از حوادث چندین روز شهرستان تعطیل شود و مردم از طریق بیمه ها می توانند کارهای خود را پیگیری کنند، همانند واحدهای کمیته امداد امام خمینی(ره) که بیمه بودند و در زلزله اخیر دچار مشکلاتی همچون مشکلات تامین چادر، معطلی بانک، خرید مایحتاج زندگی و سایر مسائل نشدند.
وی گفت: سه میلیارد تومان اعتبار برای ساخت دو پروژه بزرگ آبرسانی در واحدهای زلزله زده اختصاص دادیم و همچنین گازرسانی روستاهای خسارت دیده را هم سرعت بیشتری بخشیدیم که به زودی پایان خواهند یافت.
رستمی خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت زلزله اخیر به شهرستان تربت جام وارد شد اما به دلیل این که کانون زلزله ما نبودیم این مسئله کمتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در عین حال در اوج باران، حادثه و نگرانی پس از زلزله اقدامات به خوبی مدیریت شد و با کمترین اتکای به استان و سطح ملی در 48 ساعت 1700چادر در مناطق توزیع کردیم و اسکان اضطراری برای مردم فراهم شد.
رستمی افزود: 440 اماکن دامی، قنوات و منابع آبی در زلزله اخیر دچار آسیب شد که در برخی مناطق آب قنوات و چشمه زارها سرازیر شد.
وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبات استان، اولویت اجرای پروژه ها و تخصیص منابع دولتی در اعتبار توسعه متوازن و تملک دارایی را به مناطق زلزله زده اختصاص دادیم تا برنامه هایی مانند گازرسانی سریعتر پیش برود.
فرماندار تربت جام گفت: روند بازسازی مناطق بسیار مطلوب است چرا که دو ماه طلایی پس از زلزله را به دلیل این که مردم بنا به شرایط فصلی به چراگاه ها می رفتند و در مناطق حضور نداشتند و یک ماه هم ماه رمضان بود را از دست دادیم و عملا کمتر از 40 روز است که مردم به طور جدی پای کار حضور دارند.
رستمی افزود: همچنین معطل شدن کارشناسی بانک مسکن هم در بعضی مناطق برنامه ها را دچار ایراد می کند.

 

تصویر

تاریخ خبر

1396/05/25