عنوان

۲ هزار واحد مسکونی زلزله‌زدگان خراسان رضوی تا قبل از شروع فصل سرما تحویل می‌شود

متن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: ۲ هزار واحد مسکونی زلزله‌زدگان خراسان رضوی تا قبل از شروع فصل سرما تحویل متقاضیان می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، سیدرضا موسوی‌نیا در در جریان بازدید معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مناطق زلزله زده خراسان رضوی در نشستی خبری اظهار داشت: در 16 فروردین ماه امسال زمین لرزه‌ای در چند شهرستان استان داشتیم که کانون آن شهر سفید سنگ بود و این زلزله موجب تخریب منازل روستانشینان استان شد.
وی افزود: تخریب 2 هزار واحد مسکونی روستایی در زلزله 16 فروردین را داشتیم که شامل 766 واحد در تربت جام، 514 واحد در مشهد، 328 واحد در سرخس و 292 واحد در فریمان بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه پس از وقوع زلزله بلافاصله عملیات و اقدامات بازسازی آغاز شد، خاطرنشان کرد: به آسیب‌دیدگان این زلزله اعطای تسهیلات 25 میلیونی شامل (5 میلیون بلاعوض و 20 میلیون 4 درصد) را جهت ساخت واحدهای مسکونی زلزله‌زدگان داشتیم.
موسوی‌نیا گفت: در میان 4 شهرستان حادثه‌دیده زلزله 16 فروردین ماه امسال، شهرستان تربت‌جام بیشترین تخریب را داشت. طبق برنامه زمان‌بندی شده تا قبل از آغاز فصل سرما کلیه واحدهای در حال ساخت به پایان می‌رسد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در رابطه با اعتبارات تخصیصی ملی و استانی طرح هادی، بیان کرد: برای اجرای طرح هادی در خراسان رضوی 10 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و 20 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی اختصاص می‌یابد و در بحث کمک بلاعوض هم مبلغ 8 میلیارد تومان از محل حساب 100 امام در مراحل مختلف و طبق پیشرفت کاری اعطاء شده و کلیه واحدها بیمه حوادث هستند.
موسوی‌نیا گفت: در سیل اخیر خراسان رضوی 116 واحد مسکونی و 50 واحد دامی استان تخریب شده است که رقم‌های آن پس از بازدیدی معاون امور مسکن روستایی و بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استاندار خراسان رضوی صورت می‌پذیرد مشخص می‌شود و در مرحله بعد عملیات ساخت و ساز این واحدها را خواهیم داشت.
 

تصویر

تاریخ خبر

1396/05/25