عنوان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با نماینده چناران در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

متن

​سید رضا موسوی نیا مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با دکتر حسین عباس‌زاده امامی، نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ضمن دیدار به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این دیدار دکتر عباس زاده امامی گفت: حوزه انتخابی ما بسیار گسترده است. چناران، طرقبه و شاندیز، گلبهار و گلمکان پنج شهری هستند که با پراکندگی زیاد در کنار مشهد واقع‌شده‌اند.

وی افزود: هرجایی که در کنار کلان‌شهرها واقع‌شده‌اند با فرصت‌ها و تهدیدهای خاص خود مواجه هستند. متأسفانه همواره تهدیدها بیشتر از فرصت‌هاست و مسئولان باید دست‌به‌دست هم بدهند تا آن‌ها را کاهش و تبدیل به فرصت کنند. یکی از تهدیدهای این مناطق به‌دلیل نزدیکی به مرکز استان، مشکلات و کمبودهایی است که درحوزه خدمات مشاهده می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: تهدید بعدی این مناطق می‌تواند مهاجرپذیر بودن آن‌ها باشد. ازآنجاکه این حوزه به مرکز استان که شهری توریستی و زیارتی است نزدیک است، می‌تواند مهاجرپذیری بالایی داشته باشد. درحال‌حاضر در استان چناران به‌ویژه در شهر گلبهار طوایف مختلفی ساکن شده‌اند و این مسئله تقابل‌ فرهنگ‌ها را به‌همراه دارد که اگر به‌خوبی مدیریت نشود، می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

عباس‌زاده امامی تأکید کرد: جلوگیری از این مسئله مستلزم آن است که زیرساخت‌ها فراهم شود. ازآنجاکه یکی‌از شاخص‌های حوزه انتخابی ما گردشگری است، باید کارهای لازم برای توسعه ظرفیت‌های این مناطق را هرچه‌سریع‌تر آغاز کرد. برندهای گردشگری کشوری در طرقبه و شاندیز حضور دارند و ظرفیت‌های زیارتی و سیاحتی این دو منطقه نیز می‌تواند منجر به توسعه صنعت گردشگری شود.

در این جلسه مهندس موسوی نیا مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی ضمن تبریک انتخاب دکتر امامی به نمایندگی طرقبه شاندیز و چناران در مجلس شورای اسلامی از سوی مردم این سه شهرستان و ارائه گزارش کاملی از اقدامات انجام شده توسط بنیاد مسکن از سال 89 تا کنون گفت: طرح ویژه بهسازی در سطح روستاهای استان خراسان رضوی یکی از مهمترین اقدامات بنیاد در عمران و آبادانی و مقاوم سازی خانه های روستایی میباشد که این امر مستلزم همکاری کلیه دستگاهای اجرایی به خصوص بانک های عامل جهت تسریع در پرداخت تسهیلات می باشد.

وی ضمن تشکر از تعامل مجلس شورای اسلامی با این نهاد، گزارشی از فعالیت های بنیاد مسکن ارائه و بیان نمود که دولت به مقاوم سازی مسکن روستایی نگاه ویژه ای دارد و با وجود مشکلات فرا روی دولت ، در چند سال اخیر اعتبارات خوبی به روستا ها تخصیص یافته که از جمله با توزیع  قیر رایگان در تعداد زیادی روستا آسفالت اجرا شده ا ست .

وی با برشمردن توانمندی ها و امکانات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین بهره گیری ازنیروی فنی متعهد ومتخصص ، تجهیز بانک ماشین آلات سبک و سنگین ، آمادگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را جهت اجرای پروژه های بزرگ عمرانی استان اعلام نمود.

یادآوری می شود، این جلسه با حضور مهندس معصومی معاون عمران روستایی، مهندس نجاتی مدیر بنیاد طرقبه شاندیز و مهندس قادری مدیر بنیاد چناران نیز حضور داشتند.                                               

 


تصویر

https://rkh.bonyadmaskan.ir/NewsPic/%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%20%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C%20%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87.JPG

تاریخ خبر

1399/06/02