عنوان

تعیین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان باخرز

متن

جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی برگزار و در آن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان باخرز تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در راستای اجرای مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در خراسان رضوی و انتخاب معین‌های اقتصاد مقاومتی، در جلسه‌ای با حضور علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان‌رضوی، محمد سعیدی‌کیا نماینده تام‌الاختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی و مسئولین محلی شهرستان باخرز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب تفاهم‌نامه‌ای معین اقتصاد مقاومتی این شهرستان شد.

استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: شهرستان باخرز می‌تواند مانند قلعه‌گنج در زمینه اقتصاد مقاومتی الگو باشد، آقای سعیدی‌کیا خدمات قابل توجهی را در قالب بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه‌گنج انجام دادند و هم‌اکنون با تجربه بیش از ۷ سال تلاش در قالب این مدل به خراسان‌رضوی آمده‌اند.

رزم‌حسینی ادامه داد: در گام اول انقلاب بر اساس آمار و ارقام موجود توسط نظام جمهوری اسلامی، خدمات فوق‌العاده‌ای در حوزه‌های تامین زیرساخت‌ها از جمله برق، آب و گاز اتفاق افتاده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: در گام دوم اما باید توانمند ساختن مردم و اقتصاد روستایی و شهری دنبال شود، چرا که علی‌رغم همه خدمات ارائه شده شاهد مهاجرت مردم از روستاها به شهرها هستیم.

رزم‌حسینی اضافه کرد: باید اداره روستاها به شرکت‌ها یا موسسات غیر دولتی سپرده شود تا مسیر توسعه با جدیت بیشتر و متمرکزتری دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: اهداف ما در مدل اقتصاد مقاومتی کاهش نرخ بیکاری، افزایش ضریب امنیتی، توسعه پایدار و توزیع عادلانه ثروت است که باید تحقق یابد.

استاندار خراسان رضوی گفت: مدل اقتصاد مقاومتی بر تربیت اقتصادی مردم تاکید دارد و می‌خواهد برای ایجاد اشتغال وحدت ایجاد کند.

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان باخرز باید از این فرصت پیش آمده استفاده کنند تا با همدلی و تلاش الگوی بسیار خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی باشند.

همچنین نماینده تام‌الاختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در توسعه باخرز با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه مردم گفت: الگوی اقتصاد مقاومتی به نوعی یک توسعه مردمی است.

مهندس محمد سعیدی‌کیا نیز در این مراسم اظهار کرد: در مسیری که تا به امروز در راستای اجرای طرح‌های توانمندسازی مردم پیموده‌ایم، آقای رزم‌حسینی مشوق من بوده‌اند.
وی ادامه داد: نام طرح توانمندسازی ما که قرار است با همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان باخرز اجرایی شود، «آبادانی و پیشرفت جامع» و شعار آن کار با مردم برای مردم است.
نماینده تام‌الاختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه توسعه باخرز با محوریت مثلث توسعه اقتصادی بیان کرد: اگر فضای کار فراهم شود، مردم توانا هستند؛ اگر در قلعه‌گنج توفیقاتی حاصل شده، نتیجه فراهم شدن بسترهای لازم برای مردم است.
سعیدی‌کیا ادامه داد: اگر به رغم همه خدمات ارائه شده در کشور، هنوز نقاط محرومی وجود دارد، به این دلیل است که الگوی مناسبی در این زمینه وجود نداشته است.
وی با بیان اینکه توانمندسازی مردم با هدف تحقق معیشت پایدار، یکی از اصول طرح آبادانی و پیشرفت جامع است، خاطرنشان کرد: مردم بسیار توانمند هستند لذا در اجرای این مدل از نظرات مردم و قشرهای مختلف استفاده خواهیم کرد.
نماینده تام‌الاختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در انتها بیان کرد: متاسفانه در کشور توسعه بر پایه پروژه‌محوری بوده است در حالی که در  مدل اقتصاد مقاومتی، توسعه در نتیجه مردم‌محوری است.
گفتنی است، محمد سعیدی‌کیا بعد از اتمام این جلسه با حضور در ۳ روستای بزنجرد اسلامی، گزی و گزیچه ضمن صحبت با دهیاران از نزدیک در جریان وضعیت این روستاها قرار گرفت.

در این طرح اقتصادی معین‌های اقتصاد مقاومتی مسئولیت توانمندسازی جوامع محلی را بر عهده می‌گیرند.

​ 


تصویر

https://rkh.bonyadmaskan.ir/NewsPic/ContentImages_353412.jpg

تاریخ خبر

1399/06/05