پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه 3 فروردین 1398 13:20
از  SHIFT+ENTERبراي باز كردن منو استفاده كنيد(پنجره جديد)
  
  
  
  
  
  
متن
  
1397/10/16 03:05 ب.ظ1397/10/02روابط عمومی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی دیدار و به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این دیدار مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی از عملکرد بنیاد مسکن خراسان رضوی مخصوصا از توسعه روستاها به جهت انجام رسالت ها و وظایف محوله در استان خراسان رضوی ابراز رضایت کامل کرد و خواستار تداوم همکاری ها و گسترش فعالیت های بنیاد مسکن شد.

همچنین سیدرضا موسوی نیا، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی نیز در این جلسه از خواستار اطلاع رسانی پرداخت تسهیلات نوسازی منازل روستایی و اعطای وام های مسکن روستایی به طیف مخاطبان سازمان منابع طبیعی شد و از پیشنهاد همکاری با مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی استقبال به عمل آورد.

 

 ​

  
1397/10/16 03:03 ب.ظ1397/10/02روابط عمومی
مدیرعامل شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان رضوی به همراه رئیس اعتبارات این بانک با مهندس موسوی نیا مدیرکل بنیاد مسکن استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی در این جلسه در خصوص ارتقای ارتباطات متقابل فی مابین بانک و بنیاد مسکن بحث و تبادل نظر گردید و مدیرعامل شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان گزارشی از روند تخصیص وام ها و شرایط و ضوابط مربوطه در خصوص وام های قرض الحسنه ارائه کرد.

در ادامه نیز مهندس موسوی نیا از آمادگی کامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نسبت به همکاری های بیش از پیش در حوزه مرتبط خبر داد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان با تشکر وقدردانی از تعامل سازنده بانک های عامل در خصوص ارائه خدمات به متقاضیان واثرات خوب ومطلوب طرح ویژه نوسازی وبهسازی مسکن روستایی  اشاره کرد .  وی همچنین گزارشی از روند طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی ومیزان اعتبارات وسهمیه ابلاغی به بانک های عامل بیان نمود.

در پایان جلسه مدیرعامل شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان گفت: این بانک آماده حمایت از طرح های خلاقانه بنیاد مسکن و همکاری هرچه بیشتر با بنیاد مسکن می باشد.​

  
1397/10/16 03:02 ب.ظ1397/10/02روابط عمومی


مهندس سید رضا موسوی نیا مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان رضوی بهمراه معاون عمران روستایی استان ،مدیر بنیاد مسکن شهرستان نیشابور با سرکارخانم چنارانی نماینده مردم شهرستان نیشابور در مجلس شورای اسلامی دیدار  و به گفتگو پرداختند.

به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن استان خراسان رضوی، چنارانی نماینده مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: روستاها به دلیل وضعیت آب و هوایی و جاذبه‌های طبیعی نقاط بکر گردشگری هستند که می‌توان از این ظرفیت در راستای توسعه صنعت گردشگری نهایت بهره را برد.

وی تصریح کرد: نقش صنعت گردشگری در اقتصاد و ایجاد اشتغال غیر قابل انکار است و با توجه به پتانسیل‌های روستایی در حوزه گردشگری باید از این فرصت‌های موجود به درستی استفاده کرد.

چنارانی در این دیدار ضمن قدردانی از عملکرد بنیاد مسکن اظهار داشت: تشكيلات بنياد مسكن از ابتدا بر بناي خير گذاشته شده است و هم اكنون نيز شاهد تحولات بسيارخوبي در حوزه هاي مختلف مسكن ، اجراي طرح هادي و ... در روستاها هستيم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت همکاری تمام دستگاه‌های ذی‌ربط در عمران و آبادانی روستاها تاکید و خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بدو تاسیس تاکنون خدمات ارزشمندی را در حوزه عمران و آبادانی روستاها ارائه کرده است که اجرای طرح هادی روستایی و به دنبال آن کاهش مهاجرت روستاییان به شهر از نتایج ارزشمند این خدمات به شمار می‌رود.

 وی با اشاره به طرح هادی روستایی گفت: خوشبختانه اجرای این طرح موجب عمران و آبادانی روستاها شده که قطعاً مجلس حمایت‌های لازم را برای تداوم این طرح انجام خواهد داد.

در ادامه مهندس موسوی نیا گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی و دردست اجرای بنیاد مسکن در استان و شهرستان نیشابور را ارائه نمود و افزود: باتوجه به وسعت استان و تعداد بالای روستاهای استان به مشارکت و همیاری مردم و مسولین نیاز بیشتری احساس میشود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار داشت: در حال حاضر تمام روستاهای استان دارای طرح هادی روستاهایی هستند و روستایی بدون طرح هادی در استان وجود ندارد و این طرح در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته با قدرت هرچه بیشتر اجرایی خواهد شد که از مسؤولان انتظار داریم اعتبارات لازم را به موقع تخصیص دهند.

در پایان مهندس موسوی نیا ضمن تشکر از برگزاری این دیدار و حضور سرکارخانم چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در این جلسه از همکاری بیشتر مجلس شورای اسلامی با بنیاد مسکن جهت تسریع خدمت رسانی به مردم به ویژه روستاييان استقبال نموده و خواستار پیگیری مسائل مطرح شده شد .

  
1397/10/16 03:00 ب.ظ1397/10/01روابط عمومی
حجه الاسلام والمسلمین شهرابی ، دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به اتفاق هیئت همراه از پروژه های در دست اجرا و به اتمام رسیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در شهر مشهد بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این بازدید پروژه های شمس،‌ نسیم، ارمغان، فجر4 و 5، ارشاد،‌ پیامبر اعظم(ص) مورد بازدید و ارزیابی دقیق قرار گرفت.

در این بازدید حجه الاسلام والمسلمین شهرابی ضمن تبریک به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی مبنی بر توجه ویژه به احداث مسکن های مناسب در شهرهای استان خراسان رضوی افزود: استفاده از مصالح ساختمانی و نیروی کار بومی در پروژه های این استان در واقع تحقق شعار و راهبرد سال جاری می باشد که توسط رهبر معظم انقلاب ترسیم گردیده است.​

  
1397/10/16 02:59 ب.ظ1397/10/01روابط عمومی

هشت روستای بخش کاخک شهرستان گناباد به مناسبت هفته دولت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی مورد آسفالت ریزی قرار گرفتند.

به گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، طی مراسمی با حضور فرماندار، بخشدار و اما جمعه شهر کاخک و دیگر مسئولین محلی پروژه افتتاح آسفالت هشت روستای بخش کاخک به نمایندگی در روستای برجوک مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

در این پروژه ها مجموعا 327 تن قیر به روستاهای برجوک، شیرازآباد، استاد، دیسفان، کلات، ایدو، سقی و زیبد تحویل شده بود که مجموع سطح معابر آسفالت شده 44 هزار متر مربع و مجموع اعتبار هزینه شده 6/12 میلیارد ریال برآورد شده بود.​

  
1397/05/16 12:44 ب.ظ1397/05/16روابط عمومی

17 مرداد ماه روز شهید عرصه اطلاع‌‌رسانی ـ محمود صارمی ـ است؛ شهیدی که تا آخرین لحظات عمر خویش با سلاحش که قلمش بود در مسیر روشنگری گام برداشت و جانش را فدای نام ایران کرد. این روز یادآور زحمات خالصانه زنان و مردان حقیت طلبی است که در راه اعتلای آگاهی بشریت از هیچ کوششی فروگذار نبوده و نیستند؛ کسانی که تلاش شبانه روزی آنها باعث می‌شود هر روز، روز آنها باشد چرا که حرفه‌شان نه زمان می‌شناسد و نه مکان.

نام گذاری هفدهم مرداد به نام روز خبرنگار، فرصت و بهانه‌ای است برای تقدیر از صداهای شیوا و نگاه‌های بلند نظری که رهنما هستند و یاری‌گر. ضمن تقدیر از همه فعالان عرصه رسانه به  خصوص خبرنگاران و رسانه‌های فعال در حوزه توسعه و آبادانی روستاها  که در تقویت جایگاه این بخش در افکار عمومی نقشی بی بدیل دارند، امیدواریم که رسانه‌ها در راه اعتلای ایران اسلامی و سرافراز و خدمت به مردم شریف نقش آفرینی نمایند.

با استعانت از پروردگار متعال و به برکت خون شهدا که هر جا نامشان و یادشان مزین روز و نمادی است، عزت و بزرگی را به همراه خود دارند، آرزو می‌کنیم همه قلم‌ها و متن‌ها چون عبادت به درگاه حق باشد.

سیدرضا موسوی نیا

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی

  
1397/04/27 09:03 ق.ظ1397/04/18روابط عمومی

دوره آموزشی آشنایی با قانون مبارزه با پولشویی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، این دوره با حضور 50 نفر از همکاران امور ذیحسابی و امور مالی از 12 استان مدعو در مشهد مقدس برگزار شد.

شایان ذکر است، آقای مهندس درفشی معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان ها و آقای زمزم مدیرکل امور مالی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دوره مذکور حضور داشتند.

 

 

 ​

  
1397/04/27 08:54 ق.ظ1397/04/25روابط عمومی

سید رضا موسوی نیا،‌ مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با سرهنگ سید جواد کمالی، رئیس بسیج ادارات و کارمندان ضمن دیدار به گفتگو در خصوص برنامه های بسیج این اداره پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این جلسه رئیس بسیج ادارات و کارمندان سپاه امام رضا(ع) گفت: روحیه بسیجی بر هر مجموعه ای که حکم فرما باشد سبب رشد، توسعه و تعالی آن مجموعه خواهد شد و امروزه بسیج باید محمل آرامش و رجوع همه پرسنل باشد وموجبات همدلی وانسجام را فراهم نماید.

کمالی ادامه داد: بایستی روحیه بسیجی در ادارات و نهادهای عمومی تقویت و از این فضا برای تکریم هر چه بیشتر ارباب رجوع بهره گیری شود چرا که برخورد نامناسب و سهل انگارانه با مردم مراتب غیر قابل قبولی به دنبال دارد چرا که یکی از مهمترین وظایف ما در ادارات این است که به مشکلات مردم دامن نزنیم و به عنوان یک خادم با شهروندان به درستی رفتار کنیم.

این مقام مسئول همچنین به عزم جدی بسیج در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مد ظله و تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: با توجه به تحریم های غیر منصفانه علیه ایران تنها راه مقابله با این شرایط اتکا به ظرفیت های داخلی و جوانان است و امیدواریم در مصارف و خرید های ادارات نیز این امر مورد توجه قرار گیرد.

همچنین مهندس موسوی نیا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: در دوران دفاع مقدس وقتی اسم بسیجی می‌آمد یعنی کسی که بیشترین خدمت را به مردم بدون هیچ انتظاری انجام می‌داد.

وی در خصوص جایگاه بسیج در کشور گفت: نیروهای بسیجی در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان قد علم کردند و شانه‌به‌شانه نیروی‌های نظامی از میهن اسلامی دفاع کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: مهم‌ترین ویژگی بسیج ایمان به خدا و اعتقاد قلبی و باور درونی به خالق یکتا، اطاعت از ولایت‌فقیه، اخلاص، تواضع و فروتنی، شجاعت، مردمی بودن و شهادت‌طلبی است.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به ویژگی‌های اخلاقی بسیجیان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با نگاه و فعالیت بسیجیان قوت خواهد گرفت .

مهندس موسوی نیا اضافه کرد: نگاه بسیجی باید در جامعه توسعه یابد زیرا بسیج می‌تواند اتحاد و یکپارچگی را در جامعه ارتقا دهد.

همچنین بازدید از اتاق بسیج بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی و تقدیر از مهدی دشت بیاض،‌فرمانده پایگاه بسیج این بنیاد و مهندس موسوی نیا از دیگر محورهای جلسه بود.

 ​

  
1397/04/27 08:53 ق.ظ1397/04/24روابط عمومی
  
1397/04/27 08:53 ق.ظ1397/04/24روابط عمومی


مهندس سید رضا موسوی نیا،‌ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حجه الاسلام والمسلمین بحرینی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی پیرو خدمات و رسالات این بنیاد ضمن دیدار به گفتگو پرداختند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این دیدار حجه الاسلام والمسلمین بحرینی گفت: همواره دغدغه نمایندگان مجلس و طرح های پیشنهادی آنان همگی در راستای برطرف شدن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است و به لطف پروردگار برای بررسی موضوعات اقتصادی، حوزه نظارتی مجلس بسیار فعال شده است که این نوع نظارت تا رسیدن به نتیجه دلچسب ادامه دارد.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نیز پیرو وظایف و رسالتی هایی که به دوش می کشد همواره نمره قبولی گرفته است و اینکه امروز ساکنین روستاها از نقش بنیاد مسکن ابراز رضایت می کند یعنی اینکه همواره در مسیر قانون و خدمت عمل کرده است.

همچنین سید رضا موسوی نیا،‌مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نیز ضمن تشکر از ابراز رضایت نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: همواره به دنبال تعامل و همکاری با نمایندگان مجلس در پی رفع مشکلات و موانع پیش رو هستیم چرا که مسیر خدمت با همکاری نمایندگان ملت هموار می شود که از این رو نیازمند همکاری بانک ها در زمینه آزادسازی اقساط وام های بازسازی منازل روستایی هستیم.

وی تصریح کرد: همچنین نگاه موازی و عدالت محورانه به تمامی شهرستان های کشور نیز از دیگر خواسته های ما می باشد که باید دولت و مجلس به آن توجه داشته باشد چرا که روستاهای استان های مختلف با یکدیگر تفاوتی ندارند و همگی جزو خاک ایران اسلامی محسوب می شوند پس خادمین مردم موظف به خدمت به تمامی این آب و خاک هستند.

 ​

  
1397/04/23 11:15 ق.ظ1397/02/26روابط عمومی

همایش مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این بنیاد به همراه مدیرکل، معاونین، مدیران شعب شهرستانی و ائمه جماعات این استان در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این همایش ابتدا حجه الاسلام والمسلمین رضوی حیدری، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی ضمن عرض خوش آمدگویی به اهمیت خدمت به مردم مخصوصا در ماه مبارک رمضان پرداخت و از تمام مدیران این بنیاد درخواست کرد تا همت والایی در امر تکریم ارباب رجوع به خرج دهند.

در ادامه سید رضا موسوی نیا، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نیز طی سخنانی کوتاه از دستاوردها و تجربیات یکسال گذشته مجموعه بنیاد مسکن ابراز خرسندی کرد و خواستار تلاش و جدیت بیشتر در امر خدمت و کار بی وقفه کرد.

همچنین معاونت های پشتیبانی، ذی حسابی، بازسازی و مسکن روستایی، عمران روستایی و مسکن شهری به همراه امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی نیز به ارائه گزارش عملکرد یکساله خود پرداختند.

یادآوری می شود، تعدادی کلیپ با موضوعات پیشگیری از جرم به همت اداره حراست این بنیاد برای مدیران به منظور دستورالعمل های اجرایی پخش گردید.

 ​

  
1397/04/23 11:14 ق.ظ1397/04/16روابط عمومی


همایش مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور آقایان زمزم و سهرابی از دفتر مرکزی و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این بنیاد به همراه مدیرکل، معاونین و مدیران شعب شهرستانی این استان در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این همایش ابتدا حجه الاسلام والمسلمین رضوی حیدری، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی ضمن عرض خوش آمدگویی به اهمیت خدمت به مردم پرداخت و از تمام مدیران این بنیاد درخواست کرد تا همت والایی در امر تکریم ارباب رجوع به خرج دهند.

در ادامه سید رضا موسوی نیا، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نیز طی سخنانی کوتاه از دستاوردها و تجربیات یکسال گذشته مجموعه بنیاد مسکن ابراز خرسندی کرد و خواستار تلاش و جدیت بیشتر در امر خدمت و کار بی وقفه کرد.

همچنین معاونت بازسازی و مسکن روستایی نیز به ارائه گزارش عملکرد یکساله خود پرداختند و پس از آن آقایان زمزم و سهرابی در سخنانی کوتاه از دستاوردها و نحوه اجرای طرح ها سخن به میان آوردند.

 ​

  
1397/04/23 11:13 ق.ظ1397/04/03روابط عمومی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور در شهرستان تربت حیدریه با فرماندار این شهرستان دیدار و به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این دیدار فرماندار تربت حیدریه از عملکرد بنیاد مسکن خراسان رضوی مخصوصا از توسعه روستاها به جهت اجرای طرح های هادی و مقاو مسازی مسکن روستایی در این شهرستان ابراز رضایت کامل کرد و خواستار تداوم همکاری ها و گسترش فعالیت های بنیاد مسکن در این شهرستان شد.

همچنین سیدرضا موسوی نیا، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی نیز در این جلسه از اعلام آمادگی بنیاد به منظور پرداخت تسهیلات نوسازی منازل روستایی و اعطای وام های مسکن روستایی خبر داد و از پیشنهاد همکاری با فرمانداری تربت حیدریه استقبال به عمل آورد.

یادآوری می شود، در این جلسه از فرماندار تربت حیدریه به جهت همکاری و مساعدت بیش از پیش و همدلی و همراهی وی با پرسنل بنیاد مسکن تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 ​

  
1397/04/23 11:13 ق.ظ1397/04/18روابط عمومی


گردهمایی بازنشستگان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور مهندس درفشی،‌معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سید رضا موسوی نیا مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،حجه الاسلام والمسلمین رضوی حیدری، آقایان زمزم،‌ رضایی تنی چند از معاونین و مدیران به همراه کارکنان بازنشسته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در محل باغ ارغوان طرقبه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، این گردهمایی که با استقبال کارکنان بازنشسته این بنیاد رو به رو گردیده بود در ابتدا با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید، سرود ملی و صلوات خاصه آغاز گردید و سپس حجه الاسلام والمسلمین رضوی حیدری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سخنانی کوتاه به حضار خوش آمد گفت.

همچنین ایراد سخنرانی از سوی مهندس درفشی و مهندس موسوی نیا در وصف خدمات ارزنده بازنشستگان بنیاد از دیگر محورهای برنامه بود.

اجرای مسابقه خاطره نویسی، پخش موسیقی، اجرای برنامه طنز، قرعه کشی و اهدای جوایز نیز از دیگر برنامه هایی بود که برای شادی و نشاط کارکنان بازنشسته در نظر گرفته شده بود تا پس از مدت ها دیداری ما بین پرسنل بازنشسته بنیاد مسکن تازه گردد.

یادآوری می شود، مهندس درفشی در این گردهمایی به تمامی بازنشستگان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی که در گردهمایی حضور داشتند، پرداخت 2 میلیون ریال هدیه از سوی دفتر مرکزی را متقبل شدند.

 ​

  
1397/04/23 11:12 ق.ظ1397/04/12روابط عمومی

پنجمین نشست شورای اسلامی خراسان رضوی به ریاست برزویی نائب رئیس این شورا و عضو شورای اسلامی بخش روداب سبزوار و با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برگزار و طی آن مسائل شهرستان های استان درباره طرح های هادی و وام های مسکن روستایی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در این جلسه گفت: سیاست دولت در مرحله نخست طرح هادی، بهسازی یک خیابان 800 تا هزار و 200 متری در هر روستاست. پس از این که همه روستاها از این خدمت بهره بردند، مرحله دوم در دیگر خیابان ها و با مشارکت مردم انجام می شود بنابراین در هر روستا طرح هادی مرحله به مرحله اجرا و پیگیری می شود.

مجید معصومی به موضوع افزایش جمعیت روستاها نیز اشاره و بیان کرد: طرح های هادی بر اساس افق 10 ساله و با استعلام میزان رشد روستا از منابع و دستگاه های رسمی تدوین می شود. ممکن است جمعیت در روستایی به دلیل ازدیاد ساخت و ساز، مهاجرت معکوس و گردشگر افزایش یابد. البته این مسئله نیز با درخواست مسئولین محلی تدوین محدوده جدید برای روستا و طرح در کمیته های فنی تا حدی مرتفع می شود.

همچنین امیرحسین پروایی، کارشناس مسکن روستایی این بنیاد افزود: سال گذشته سهمیه دریافت وام مسکن روستایی در خراسان رضوی 15 هزار و 700 فقره تعیین شد. 11 هزار و 300 نفر برای دریافت وام به بانک معرفی و از این تعداد هشت هزار و 500 نفر موفق به دریافت وام شدند. امسال نیز این سهمیه به 19 هزار  فقره افزایش یافت که در حال معرفی متقاضیان به بانک ها هستیم.

همچنین در این جلسه محمد رجبی نماینده زاوه 90 درصد جمعیت این شهرستان را ساکن روستا ذکر و بیان کرد: 12 هزار و 794 واحد مسکن در زاوه ناایمن است و سالانه 700 واحد از این تعداد مقاوم سازی می شود که با روند کنونی، مقاوم سازی واحدهای مسکونی در زاوه به طول می انجامد.

دولت سعادت نماینده درگز نیز گفت: برای پرداخت تسهیلات روستایی و وام بانک مسکن ضمانت نامه های سخت و سنگینی دریافت می شود که نشان دهنده بی توجهی بانک ها به آیین نامه هاست. اگر 10 درصد هزینه کرد دولت در حاشیه شهرها به روستاها اختصاص یابد، می توان مشکل مهاجرت به شهرها را رفع کرد.

محمدرضا جان پناهی نماینده شهرستان بینالود هم در ادامه این نشست گفت: طرح هادی روستایی 10 سال پیش تهیه و برای روستایی با 500 نفر جمعیت چهار هکتار طرح تدوین شده است. اکنون که جمعیت آن روستا به سه هزار نفر رسیده است طرح هادی چهار هکتاری تکافوی نیازهای جمعیت ساکن را نمی کند.

آرش شرفی نماینده قوچان نیز تاکید کرد: ارائه طرح ها و مقاوم سازی یا اجرای طرح های بوم گردی روستایی باید مطابق شرایط جغرافیایی، فرهنگی و اقلیمی روستاها باشد.

 ​

  
1397/04/23 11:11 ق.ظ1397/03/19روابط عمومی

همگام با سراسر کشور، تلاشگران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور باشکوه در اجتماع عظیم روز جهانی قدس، با آرمان‌های بزرگ امام راحل (ره) تجدید بیعت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، کارکنان و مدیران این بنیاد همپای مردم مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی در سراسر کشور با حضور گسترده و انقلابی خود در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس همگام و همصدا با سایر مسلمانان جهان و مردم مظلوم فلسطین اشغالی، بار دیگر بانگ «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل» را فریاد زدند‌.

تلاشگران خداجوی و روزه دار در مشهد و دیگر شهرستان های استان خراسان رضوی در لبیک به مقام معظم رهبری، با آرمان‌ حضرت امام خمینی (ره) که‌‌ همان آزادی قبلۀ اول مسلمین جهان است، تجدید میثاق کردند و بار دیگر پشتیبانی خود را از نظام جمهوری اسلامی در شرایط حساس کنونی نشان داد تا بدین وسیله توطئه‌های دشمنان قسم خورده این مرز و بون خنثی شود.

روز جهانی قدس در جهان اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا روز جهانی قدس نماد وحدت و اراده ملت‌های مسلمان دنیا برای مقابله با استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس است؛ مردم در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای " مرگ بر آمریکا " و مرگ بر اسراییل" انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

 ​

  
1397/04/23 11:10 ق.ظ1397/04/09روابط عمومی


مهندس سیدرضا موسوی نیا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در دیدار با دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از آمادگی کامل این بنیاد به منظور توسعه و آبادانی شهر و روستاهای تحت امر این بنیاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، موسوی نیا ضمن تشکر از دکتر قاضی زاده هاشمی در خصوص حمایت ها و کمک هایی که مجلس در خصوص توسعه روستاها دارد در خصوص تفاهمات فی ما بین قبلی و آینده سخن گفت.

همچنین پیشنهاد اجرای مجموعه گردشگری، اقامتگاه های بومگردی و توسعه فضاهای روستایی نیز از دیگر محور گفتگوها بود.

قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز از تعامل پایدار با بنیاد مسکن ابراز خرسندی کرد و تمامی پیشنهاد های مطروحه را اجرایی عنوان کرد، ‌از این رو و به منظور ایجاد ساز و کار اجرایی مقرر گردید تا پس از کار کارشناسی و بر اساس قوانین بالادستی همکاری های لازم از طریق دستگاه های ذیربط به اجرا در آيد.

یادآوری می شود،‌در این جلسه معاونان بازسازی و عمران روستایی به همراه مدیران شعب مشهد و کلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 ​

  
1397/04/23 11:09 ق.ظ1397/04/10روابط عمومی

مهندس موسوی نیا،‌مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با خطیب زاده، مدیرعامل شعب بانک مسکن استان دیدار به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، دراین دیدار مدیرعامل شعب بانک مسکن استان گزارشی از روند تخصیص وام ها و شرایط و ضوابط مربوطه در خصوص مسکن مهر و مسکن های شهری ارائه کردند.

در ادامه نیز مهندس موسوی نیا از آمادگی کامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نسبت به همکاری های بیش از پیش در حوزه مالی و مسکن خبر داد.

یادآوری می شود  در این نشست مهندس بهروانفر، معاون مسکن شهری و مهندس حسینی، معاون امور بازسازی و مسکن روستایی نیز حضور داشتند و از همکاری و مساعدت های بانک مسکن در اختصاص وام های بازسازی و نوسازی نهایت تشکر را داشتند.

 ​

  
1397/04/23 11:08 ق.ظ1397/04/11روابط عمومی

مهندس تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس موسوی نیا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی به اتفاق هیئت همراه از پروژه در حال احداث مجتمع فرهنگی- اقامتی پیامبر اعظم (ص) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این بازدید آقای شنوایی معاون پشتیبانی بنیاد مسکن استان، مهندس بهروانفر معاون مسکن شهری بنیاد مسکن خراسان رضوی و تنی چند از مدیران این بنیاد حضور داشتند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در محل پروژه گزارشی از مراحل پیشرفت کار ارائه نمود و پیمانکار اجرای ساخت پروژه و مشاور از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی مجتمع خبر دادند.

 ​

  
1397/04/23 11:07 ق.ظ1397/04/13روابط عمومی

مهندس حق شناس، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به اتفاق هیئت همراه از پروژه های در دست اجرا و به اتمام رسیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در شهرهای مشهد و نغندر بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در بازدید یک روزه معاون و کارشناسان مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از شهر مشهد؛ پروژه های شمس،‌ نسیم، ارمغان، فجر4 و 5، ارشاد،‌ پیامبر اعظم(ص)،‌ ستایش و مجموعه ویلایی بخش نغندر از توابع شهرستان طرقبه شاندیز مورد بازدید و ارزیابی دقیق قرار گرفت.

در این بازدید مهندس حق شناس ضمن تبریک به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی مبنی بر توجه ویژه به احداث مسکن های مناسب در شهرهای استان خراسان رضوی افزود: استفاده از مصالح ساختمانی و نیروی کار بومی در پروژه های این استان در واقع تحقق شعار و راهبرد سال جاری می باشد که توسط رهبر معظم انقلاب ترسیم گردیده است.

وی تصریح کرد: در نقشه کشی واحدهای پیش رو باید نهایت دقت نظر صورت بگیرد تا بهترین جانمایی های از لحاظ قرار گرفتن موقعیت ملک در زمین و استفاده کامل از محیط فرا رو صورت بگیرد.

وی گفت: ایجاد فضاهای با نشاط نظیر تراس،‌ روف گاردن،‌ حیاط و باغچه در پروژه ها بسته به نوع کاربری آن بسیار حائز اهمیت است چرا که اجرای چنین فضاهایی در وهله اول سبب فروش آسان واحدها می شود و در نهایت سبب نشاط و شادابی ساکنین آنها می گردد.

حق شناس اضافه کرد: ایجاد فضاهای عمومی مثل لابی،‌ پارکینگ، فضای سبز ،‌آسانسور و... از امکانات اولیه در امر ساخت و ساز مدرن است که خوشبختانه در تمامی پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی رعایت گردیده است و اگر هم نقصی وجود دارد بسیار کوچک و قابل اصلاح می باشد.​

  
1397/04/23 11:06 ق.ظ1397/04/14روابط عمومی
  
1397/04/23 11:05 ق.ظ1397/04/15روابط عمومی

مهندس محمدی، مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پروژه های در حال ساخت مسکن مهر در شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی،  در این برنامه مسکن مهرهای ساخته شده در شهرهای فرهادگرد، قلندرآباد، سفید سنگ، سنگان، نشتیفان و خواف در خراسان رضوی که به صور متوسط دارای پیشرفت فیزیکی 80 درصد بود مورد بازدید قرار گرفت.

یادآوری می شود، در این بازدید مهندس بهروانفر عاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، مهندس نوفرستی و مدیران شعب فریمان و خواف به همراه مهندس باباپور از همکاران دفتر مرکزی نیز حضور داشتند.​

  
1397/04/23 11:04 ق.ظ1397/04/16روابط عمومی
  
1397/02/06 11:18 ق.ظ1397/01/30روابط عمومی
جشن خانوادگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور حجه الاسلام ولمسلمین رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سید رضا موسوی نیا مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تنی چند از معاونین و مدیران به همراه خانواده های کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تالار این هیثم مشهد برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، این جشن که با استقبال خانواده های کارکنان این بنیاد رو به رو گردیده بود در ابتدا با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید، سرود ملی و صلوات خاصه آغاز گردید و سپس حجه الاسلام والمسلمین رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سخنانی کوتاه به حضار خوش آمد گفت.
اجرای مولودی، تواشیح، تقلید صدا و دابسمش، پخش موسیقی، اجرای مسابقه، شعبده بازی و اجرای برنامه طنز نیز از دیگر برنامه هایی بود که برای شادی و نشاط خانواده کارکنان در نظر گرفته شده بود.
 

  
1397/02/06 11:16 ق.ظ1397/02/03روابط عمومی
حجه الاسلام والمسلمین رضایی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر خود به مشهد مقدس با شهردار این شهر قاسم تقی زاده خامسی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، حجه الاسلام والمسلمین رضایی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به همراه مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، مدیر کل این بنیاد و جمعی از مدیران و معاونین به دیدار قاسم تقی زاده خامسی شهردار مشهد رفتند و به گفتگو حول مسائل و مطالب پیرامون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری مشهد پرداختند.
همچنین ادامه پروژه عمرانی کمربند جنوبی و فعالیت های مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با شهرداری مشهد از دیگر محورهای جلسه بود.
 

  
1397/02/06 11:15 ق.ظ1397/02/05روابط عمومی
سید رضا موسوی نیا،‌ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی به همراه جمعی از مدیران با رضا جمشیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این دیدار بر مسائل دوجانبه و فی ما بین سازمان مدیریت برنامه ریزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محور گفتگوها بود.
همچنین توسعه اشتغال روستایی و آبادانی روستاهای استان خراسان رضوی از دیگر محورهای جلسه بود که طرفیت به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
 

  
1397/02/06 11:15 ق.ظ1397/01/14روابط عمومی
چهاردهمین گردهمایی تخصصی مدیران امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مدیران دفتر مرکزی و مدیران و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در شهر مشهد مقدس طی دو روز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، سخنرانی مدیران حول عملکرد و فعالیت های امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن، برگزاری کارگاه های آموزشی و ارائه دستاوردها در قالب پاورپوینت به همراه بازدید از پروژه عمرانی کمربند جنوبی که توسط ماشین آلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی می باشد از برنامه های دو روزه این همایش بود.
 

  
1397/02/06 11:14 ق.ظ1397/01/31روابط عمومی
حجه الاسلام ولمسلمین سلطانی،‌ قائم مقام مسئول دفتر نماینده ولی فقیه بنیاد مسکن خراسان رضوی در نماز جمعه شهرستان های کاشمر و سبزوار به عنوان سخنران پیش از خطبه ها حضور پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، به مناسبت دهه حساب 100 امام (ره) و سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیرو هماهنگی قبلی؛ سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان کاشمر در تاریخ 24 فروردین و شهرستان کاشمر در تاریخ 31 فروردین بر عهده حجه الاسلام والمسلمین سلطانی قرار گرفت که اهداف، ‌سیاست ها و وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آن تشریح شد.
 

  
1397/02/06 11:13 ق.ظ1397/02/04روابط عمومی
حجه الاسلام والمسلمین رضایی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی به اتفاق هیئت همراه از پروژه احداث مجتمع فرهنگی- اقامتی پیامبر اعظم (ص) و پروژه ارشاد بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین رضایی از آخرین پیشرفت فیزیکی و دستاوردهای عملی این پروژه ها با خبر گردید و از پیمانکار پروژه درخواست کرد در حد امکان از کالاهای با کیفیت ایرانی در پروژه استفاده شود و تنها در تجهیزاتی که نمونه داخلی ایرانی ندارد اقدام به خریداری اقلام خارجی نمایند.

  
1397/02/06 11:12 ق.ظ1397/02/02روابط عمومی
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: عملکرد و فعالیت هایی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان وظایف در سرتاسر کشور انجام داده است موجب حفظ آبروی نظام شده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار با مدیران و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: یکی از رسالت های بنیاد مسکن ساخت و ساز منازل روستایی با استفاده از امکانات و مصالح مناسب است که به حمد الله تا کنون بنیاد مسکن خراسان رضوی در این حوزه، توفیقات خوبی کسب نموده است و سبب توسعه و رونق روستا ها شده است،‌ولی در انتهای این موضوع مهاجرت معکوس هدف گذاری شده است که به دلیل عدم توسعه اشتغال روستایی ، این هدف محقق نشده است.
امام جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: روستا نشینان باید با خیال آسوده از شغل و آینده خانواده خود رغبت بازگشت به روستا را داشته باشند تا بدین گونه حاشیه شهرها نیز به سامان برسد و نظام پراکندگی جمعیتی در استان به روند مطلوب بازگردد.
وی تصریح کرد: استقرار روحانیون  در روستاها همواره با مشکلاتی همراه بود که به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی این مشکل با احداث خانه های عالم روستایی در جوار مساجد حل و فصل گردید و امروزه وضعیت خوبی در روستاها از این حیث به وجود آمده است.
آیت الله علم الهدی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جزو نهادهایی است که همه به آن به چشم امید برای رفع نیازهایشان نگاه می کنند و این برای بنیاد مسکن برکت و افتخار است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، سید رضا موسوی نیا ضمن تشکر از کمک های بلاعوض ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری و نماینده ولی فقیه در استان گزارشی از فعالیت های انجام شده در بازسازی مناطق زلزله زده استان ارائه کرد و از اجرای طرح های هادی روستاهای این مناطق در آینده بسیار نزدیک خبر داد.
 didar ba alamolhoda2.JPG

 

1 - 30بعدی